Nabór

KS AZS AWF Poznań, KS Sobieski i gimnazjum 12 im. Jacka Kuronia ogłaszają nabór do klasy sportowej o profilu pływacko (elementy piłki wodnej i ratownictwa wodnego)/zapaśniczej. Nie jest to pierwsza klasa sportowa w tej szkole. Nauczyciele przez klika lat zdobyli odpowiednie umiejętności oraz przygotowanie do pracy z młodzieżą uprawiającą sport. Niektórzy rodzice myślą, że do klasy sportowej idą uczniowie, którzy nie chcą się uczyć. W tej szkole jest to absolutny mit. Uczniowie klasy sportowej radzą sobie bardzo dobrze w nauce i osiągają dobre wyniki (średnia nawet na poziomie 5,7).

Klasa sportowa

Profil pływacki

Przez wiele lat w gimnazjum nr 12 kształtowała się wspaniała drużyna pływacka. Dowodem na to mogą być wspaniałe osiągnięcia (m.in.: 3 miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu w 2013 roku oraz 4 miejsce na tych samych zawodach w 2014 roku). W tym roku klasa sportowa ma być rewolucyjna. Jest to pierwsza klasa sportowa w Polsce pod patronatem WOPR. Przez trzy lata uczniowie będę mogli uczyć się ratownictwa wodnego, a później zostać młodszym ratownikiem wodnym. A teraz to co najbardziej nas interesuje czyli elementy piłki wodnej. Uczniowie będą uczyć się podań, strzałów, a przede wszystkim grania w piłkę wodną. Jeśli komuś bardzo się spodoba będzie miał możliwość wyrobienia licencji i grania w naszym klubie. Dodatkowe elementy nie są obowiązkowe. Ich zadaniem jest urozmaicanie zajęć.

Profil zapaśniczy

Uczniowie na tym profilu uczą się bądź doskonalą swoje umiejętności w Klubie Sportowym Sobieski. Jest to jeden z najlepszych klubów w Poznaniu, a w tym roku obchodzi swoje 30lecie. Uczniowie wzmacniają swoją kondycję i budują masę mięśniową. Jednym z podstawowych elementów jest sumo oraz nauka samoobrony.

Gimnazjum nr 12

Ta wspaniała szkoła jest największym gimnazjum w Wielkopolsce, a niektórzy uważają je za najlepsze. Przekonania niektórych potwierdzają wysokie wyniki na egzaminach gimnazjalnych. Szkoła mimo, że jest nie ogranicza uczniów. W każdej sali znajduje się tablica interaktywna, a nauczyciele, rodzice i uczniowie bezpłatnie korzystają z e-dziennika. Od kliku lat w szkole funkcjonuje klasa sportowa.

Zapraszamy:

1-basen-gimnazjum12 2-basen-gimnazjum12 3-basen-gimnazjum12

klasa-sportowa

klasa sportowa