O nas

Kim jesteśmy?

KS AZS AWF Poznań to dla wielu tylko nazwa klubu, jednak dla części poznaniaków którzy mieli okazje uprawiać sport będący piłką wodną w naszym zespole to wspomnienia, i niezapomniane chwile związane z wszelakimi wyjazdami oraz fantastycznymi obozami, które organizowane są przez naszych trenerów od 2007 roku. Nasza sekcja rozpoczęła swoją działalność w 2005 r i liczy już sobie 10 lat, to dużo biorąc pod uwagę że jesteśmy jedynym tak zgranym i profesjonalnym zespołem w Poznaniu.

IMGP1471


 

Co robimy?

Zajmujemy się profesjonalnym szkoleniem dzieci i młodzieży w zakresie piłki wodnej. Trenujemy dwa razy w tygodniu na Termach Maltańskich oraz trzy razy na pływalni Atlantis w ramach naszej współpracy z gimnazjum nr 12. Nasze treningi są bardzo skuteczne, a efekty zauważalne na zawodach, w których zdobywamy wysoką klasyfikacje. Wielokrotnie udało nam się wygrać organizowany przez nas co roku : Poznań Waterpolo Cup, czyli największy turniej piłki wodnej dla dzieci. Poznańska sekcja piłki wodnej jako pierwsza w Polsce rozpoczęła szkolenie żeńskiej drużyny w tej dyscyplinie. Dwukrotnie byliśmy organizatorami jedynych w naszym kraju tak wysokich rangą zawodów którymi był Puchar Polski Kobiet w piłce wodnej, gdzie tym roku Poznańskie zawodniczki zdobyły wicemistrzostwo.

 

IMGP1523


 

Dlaczego my?

Warto wybrać naszą drużynę, ponieważ jest u nas fantastyczna atmosfera, profesjonalni i życiowi trenerzy, mili i sympatyczni zawodnicy a co najważniejsze wszystkich nas łączy zamiłowanie do sportu i ogromna determinacja. Jako jedyny klub piłki wodnej w Poznaniu posiadamy trenerów, którzy mają dokumenty uprawniające ich do prowadzenia zajęć. Nasi opiekunowie są również ratownikami WOPR i przeszli szkolenie w zakresie pierwszej pomocy. Jeśli chcecie się związać z nami na dłużej możecie wyrobić legitymację AZS AWF, w której jest zawarte ubezpieczenie oraz zniżki na koszulki, spodenki czy kąpielówki naszego klubu oraz promocje u partnerów AZS AWF. Serdecznie zapraszamy Cię na bezpłatne zajęcia, na których przekonasz się, że naprawdę warto. Jeśli Ci się spodoba to od razu możesz dołączyć do drużyny i uczęszczać na regularne treningi. Jeśli jeszcze czegoś nie wiesz możesz do nas zadzwonić lub wysłać e-maila. Informacje kontaktowe znajdziesz w zakładce „kontakt„.

Waterpolo Poznań

waterpolo poznańwaterpolo poznań


 

Od 2005 roku

Szkolimy poznańską młodzież aż od 10 lat. To bardzo dużo czasu, a zatem i doświadczenia. Wiele się również zmienia. Film, który możesz zobaczyć pod spodem zmontowany jest z ujęć pochodzących z 2005 roku, czyli początków sekcji. Teraz nie ćwiczymy już na pływalni POSiRu tylko na Termach Maltańskich i pływalni Atlantis. Mamy również nowszy sprzęt i profesjonalne bramki.


Media o nas

Materiał TVP Poznań w ramach projektu „Młodzieżowe Centra Sportu” 2015

Kliknij w link—> Strona TVP

 

Czynnie się udzielamy

Razem z gimnazjum 12 bierzemy udział w takich akcjach jak „Wiem jak ratować życie” czy „Nie boję się udzielam pomocy”

Kliknij w link—> Wydział Oświaty

 

Uczymy dzieci ratownictwa wodnego, a oto nasze sukcesy w tej dziedzinie

Kliknij w link—> Wydział Oświaty

 

Materiał WTK 2006 rok.


A może klasa sportowa

Prawie od początku istnienia współpracujemy z gimnazjum nr 12 oraz szkołą podstawową nr 34. Razem prowadzimy klasy sportowe o profilu pływackim z elementami piłki wodnej i ratownictwa wodnego. Zobacz dlaczego warto wybrać klasę sportową.

Obejrzyj film stworzony przez naszych uczniów!


Nasi zawodnicy w kadrze narodowej

Nasza drużyna może pochwalić się zawodnikami w kadrze narodowej, którymi są:

 

Kacper Kucharski – miły i zadziorny chłopak, o małej cierpliwości, która przekłada się na dobrą grę. Kadra w roczniku 1998 i młodsi.

IMGP1465

Aleksander Grajzer- sympatyczny, i pomocny chłopak, starszy kolega, który zawsze służy dobrą radą. Kadra w roczniku 1998 i młodsi.

 

Kacper Wielgus- mały ale za to waleczny chłopak, który pokazuje że wzrost nie przeszkadza w grze na wysokim poziomie. Kadra 2000 i młodsi.

 

Bartłomiej Banachowicz – zdeterminowany i koleżeński chłopak, który zawsze daje z siebie wszystko. Kadra w roczniku 2000 i młodsi.


Znajdź nas na portalach społecznościowych

 


Wspierają nas